Tvorba životopisu online

Personalista bude váš životopis číst asi 5 sekund. Je třeba, aby zaujmul!

Psaní životopisu nebylo nikdy jednodušší. Vyzkoušejte nyní naši aplikaci zdarma a vytvořte si profesionální životopis během několika minut - přesně tak, aby náboráře zaujal. Na co ještě čekáte?

Naše profesionální životopisy zajišťují lidem práci v těch nejlepších firmách
35,810+
21,620+
73,970+
13,190+
61,550+

Působivé a personálním oddělením schválené šablony, díky kterým získáte svou práci snů

Vyberte si jednu z našich profesionálních šablon. Můžete si vybrat jak barevné schéma, tak libovolný formát životopisu, který si vyberete.

Připravené šablony, které pomohou vašemu životopisu vyniknout před personalisty.

Snadno použitelná platforma. Vytvořte si životopis, který zaujme a pomůže vám najít si práci snů!

Online nástroj pro tvorbu životopisů
Vytvořte si dokonalý životopis během několika minut. Stránka vše v jednom, produkt SaaS.
Engine s umělou inteligencí
Vestavěný engine umělé inteligence. Automaticky doplňuje a vyplňuje údaje za vás.
Šifrování dat
Vaše data jsou v bezpečí. Chráněna silným 256bitovým šifrováním a certifikátem SSL.
Schváleno náborovými pracovníky
Vytvářejte působivé životopisy na základě odborných znalostí odborníků na lidské zdroje.
Navržené šablony
Profesionálně navržené šablony životopisů. Získejte krásný životopis za 5 minut.
Ušetřete čas
Soustřeďte se na hledání práce. Vytvořte si životopis během několika minut a začněte hledat práci.
Resumaker.cz je rychlý a snadný nástroj. Vytvoření úžasného životopisu mi trvalo 5 minut.
Marek StudenýStrojní inženýr
Získal jsem práci snů! Díky vaší platformě vypadal můj životopis opravdu profesionálně.
Jana ČernáZástupce zákaznických služeb

Vyzkoušejte profesionální nástroj Resumaker pro tvorbu životopisů hned teď. Za zkoušku nic nedáte, protože jej můžete vyzkoušet zcela zdarma

10 tipů pro psaní životopisu, díky kterým vyniknete

Životopis je nástrojem pro váš vlastní marketing, který zdůrazňuje vaše relevantní dovednosti, zkušenosti a znalosti. Je to klíč k získání práce, o kterou máte zájem, a součást prvního dojmu, který na zaměstnavatele uděláte. Zaměstnavatelé věnují prohlížení životopisů maximálně několik sekund, proto je důležité vědět, jak vyniknout a vzbudit zájem personalistů.Méně ...

Zde je několik užitečných tipů, jak zajistit, aby váš životopis nejen zdůraznil vaše úspěchy a dovednosti, ale také okamžitě upoutal pozornost zaměstnavatelů.  

1.  Přizpůsobte svůj životopis práci, o kterou se ucházíte. Váš životopis by měl prezentovat vaše dovednosti a úspěchy v souvislosti s pozicí, o kterou se ucházíte. I když se vaše pracovní historie neshoduje s danou rolí, je důležité najít prvky, které odpovídají požadavkům pozice, o kterou se ucházíte. Tím zaměstnavateli ukážete, že máte potenciál v rámci dané pozice růst, a proto bude více nakloněn tomu, aby vám práci nabídl.

2. Kvalitní sebepředstavení dokáže zázraky. Než se ponoříte do technických podrobností o svých předchozích rolích a vzdělání, zkuste přidat krátký úvod v délce maximálně 2-3 vět. Zde je váš prostor říci zaměstnavateli něco málo o sobě. Nebojte se být kreativní. Několik vět může zaměstnavatelům dát šanci poznat vás a váš potenciální přínos pro jejich společnost. Vlastní představení může být užitečné také v případě, že se ucházíte o pozici, která je mimo váš současný obor - využijte tuto část jako prostředek, jak zaměstnavatelům sdělit, proč vás tato konkrétní pozice nebo obor zajímá. 

3. Nezapomeňte při výčtu svých zaměstnání, titulů a/nebo projektů používat obrácené chronologické pořadí (od nového ke starému). Prostor pro váš životopis je omezen na jednu stránku (pokud nemáte obzvláště rozsáhlé zkušenosti) a zaměstnavatelé jej čtou shora dolů, když hledají poslední pracovní zkušenosti nahoře.

4. Nepoužívejte při psaní první osobu, například "dělal jsem prezentace" nebo "řídil jsem lidi". Je to nesprávné a životopis pak působí jako příběh. Jelikož se jedná o oficiální dokument, měl by hovořit profesionálním jazykem.  Měli byste například napsat, že vaše role v určité společnosti zahrnovala: "Přípravu prezentací", "Vedení zaměstnanců", "Vytváření spolupráce". Měly by se objevit jako odrážky a přehledně uspořádané.

5. Buďte struční! Není nutné vyjmenovávat všechny role, které jste kdy zastávali. Chcete prezentovat své nejnovější zkušenosti, protože jsou nejrelevantnější pro to, kým jste dnes, a o méně relevantní zkušenosti se podělte v jednom řádku na konci životopisu. Zdržte se uvádění krátkodobých pozic, které nesouvisejí s dovednostmi, jež jsou požadovány pro pozici, o kterou máte zájem (práce číšníka při studiu na vysokou školu apod.). Dejte si také pozor, abyste v životopise nezanechali "prázdná místa" nebo období, během nichž jste nepracovali. To může u zaměstnavatelů vyvolat pochybnosti o vaší důvěryhodnosti a snížit vaše šance na to, aby vás na danou pozici brali v úvahu. 
6. K nastínění svých úspěchů používejte kvantitativní informace. Lidé snáze chápou kvantitativní informace, proto se při popisu svých profesních zkušeností snažte používat čísla a procenta. Použití údajů nejenže upřesní vaše zkušenosti, ale díky konkrétním příkladům budou také působit silněji. Například místo slov "řízení rozpočtu" zkuste použít "řízení rozpočtu ve výši 10 milionů korun ročně". Nebo místo "řízení zaměstnanců" můžete říci "řízení 6 zaměstnanců". Tento tip je užitečný i pro základní pracovní pozice - místo "zodpovědnost za vyřizování dotazů zákazníků" zkuste říci "zodpovědnost za vyřizování přibližně 10 000 dotazů zákazníků měsíčně".

7. Nezapomeňte uvést své měkké dovednosti. V části věnované dovednostem byste měli zdůraznit jak své technické a analytické dovednosti, tak i dovednosti v oblasti lidských vztahů. Zaměstnavatelé chtějí vědět, že budete schopni vycházet s ostatními členy týmu, takže i když jste bezpečnostní expert s rozsáhlými znalostmi o nejinovativnějším softwaru, váš životopis by měl také zdůrazňovat vaši schopnost pracovat v týmovém prostředí a dobře komunikovat s ostatními.

8. Zařaďte do svého životopisu klíčová slova. Používejte klíčová slova, která vyplývají z popisu pracovní pozice, z webových stránek náborové společnosti nebo z popisů podobných pracovních pozic v jiných společnostech. Pokud je například uvedeno, že uchazeči musí mít znalosti v Microsoft office, přidejte to do svého životopisu - nenechte zaměstnavatele, aby si vaše zkušenosti domýšlel. Dávejte pozor, abyste to nepřehnali - zůstaňte věrní sami sobě a svým zkušenostem.

9. Věnujte pozornost i těm nejmenším detailům. Působivý design, žádné pravopisné chyby, jednotné písmo, nadpisy kapitol s odrážkami a mezery mezi odstavci s přiměřenými okraji. Všechny tyto drobné detaily ukazují, že jste do svého životopisu nejen investovali, ale také jste organizovaní a dbáte na detaily - což jsou důležité vlastnosti pro jakoukoli pozici. 

10. Ujistěte se, že je váš životopis úhledný, přehledný a symetrický. O svých úspěších budete mít co říci, ale důležité body vaší kariéry se ztratí, pokud bude životopis nepřehledný a zaměstnavatele unaví. Zvolte profesionální design, který zdůrazní vaše zkušenosti a schopnosti, a nebojte se přidat trochu barev, aby váš životopis vynikl mezi ostatními kandidáty.